Rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę wybierając rusztowanie

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo i wydajność, żadne inne rusztowanie nie może się równać z naszymi modelami. Dostarczamy konstrukcje, które są tworzone z myślą o wszystkich standardach bezpieczeństwa, więc możesz być pewien, że każda praca wykonywana na wysokościach będzie wykonana tak bezpiecznie, jak to tylko możliwe. Ale co tak naprawdę odróżnia nasze rusztowania od innych dostępnych na rynku? Przyjrzyjmy się temu bliżej.

Rusztowanie dobrane do wykonywanych prac budowlanych

Jednym z pierwszych aspektów, na jaki trzeba zwrócić uwagę podczas wybierania rusztowania, jest jego przeznaczenie. Mimo że systemy składają się często z podobnych elementów, każdy z nich jest dedykowany nieco innym pracom remontowo-modernizacyjnym. Postaramy się pokrótce scharakteryzować niektóre z nich. 

Rusztowanie ramowe do remontu elewacji

Rusztowanie ramowe idealnie sprawdzi się podczas remontu elewacji. Należy do grupy rusztowań systemowych. Łatwość montażu sprawia, że jest jednym z najchętniej wybieranych rusztowań. Sprawdzi się zarówno podczas tynkowania, jak i malowania budynku.

 

Wielozadaniowa konstrukcja – mobilne rusztowanie jezdne

Jeżeli potrzebujemy lekkiego, mobilnego systemu, który daje nam możliwość swobodnego przemieszczania go w miejscu pracy, warto sięgnąć po rusztowanie jezdne, nazywane również przejezdnym. 

Konstrukcja ta wyposażona jest w solidne kółka, umożliwiające przesuwanie jej po powierzchni. Takie rusztowanie będzie dobrym wyborem podczas prac instalatorskich lub drobnych prac wykończeniowych.

Rusztowanie modułowe do zadań specjalnych

Mimo że rusztowania modułowe są nieco bardziej zaawansowane pod względem konstrukcyjnym, ich montaż przebiega w stosunkowo szybki i łatwy sposób. Ogromną zaletą rusztowania modułowego jest fakt, że system ten możemy dostosować do przeprowadzenia renowacji nawet najbardziej skomplikowanej architektonicznie konstrukcji. 

Jest powszechnie wykorzystywane do prac modernizacyjnych dachów o nietypowym kształcie (np. w świątyniach) oraz dużych i budynków o niestandardowej bryle.

Dobierz wysokość rusztowania do swoich potrzeb

Odpowiednio dobrany system zapewnia bezpieczeństwo podczas prac budowlanych, dlatego tak ważny jest dobór właściwej wysokości konstrukcji, jaką jest rusztowanie. Wymiary powinny być dostosowane do wielkości budynku – system nie może być ani za niski, ani za wysoki. 

Jeżeli podejmujemy się prac remontowo-modernizacyjnych 4-piętrowego budynku, wysokość naszego rusztowania powinna wynosić około 15 m. Jeżeli nie jesteśmy w stanie sami określić, jakiego rusztowania potrzebujemy, warto skorzystać z usług firm specjalizujących się w produkcji oraz montażu takich systemów. Profesjonaliści wymierzą oraz przygotują dla nas odpowiedni rodzaj rusztowania szyty na miarę.

Wysokiej jakości materiały

W Delta nigdy nie idziemy na kompromis, jeśli chodzi o materiały, z których wykonujemy nasze rusztowania. Każdy element jest wykonany z materiałów najwyższej jakości, co bezpośrednio wpływa na wydajność całej konstrukcji. Oznacza to, że projekty są realizowane szybciej i bezpieczniej niż kiedykolwiek wcześniej!

Innowacyjne technologie

Nie skupiamy się tylko na tworzeniu wysokiej jakości materiałów – skupiamy się również na wprowadzaniu innowacyjnych technologii do naszych projektów rusztowań. Rozumiemy, że technologia stale się rozwija i staramy się nadążać za najnowszymi trendami, aby zapewnić naszym klientom najbardziej zaawansowane rozwiązania. Dzięki połączeniu wysokiej klasy materiałów i najnowocześniejszych technologii możesz mieć pewność, że Twoje projekty zostaną zrealizowane szybko i sprawnie!

Standardy certyfikacji

Nasza wypożyczalnia rusztowań oferuje wyposażenie spełniające wszystkie aktualne standardy certyfikacji w zakresie bezpieczeństwa i jakości, zapewniając, że każdy element naszych konstrukcji jest zgodny z przepisami. Oznacza to, że możesz być spokojny wiedząc, że Twoje projekty będą zgodne z obowiązującymi przepisami – niezależnie od miejsca ich wykonywania!

Dostosuj rusztowanie do poziomu obciążenia

Wybierając odpowiednie rusztowanie, powinniśmy wziąć pod uwagę to, jakie obciążenie będzie wywierane na nasz system. Przy podstawowych, drobnych pracach remontowo-modernizacyjnych wystarczy, że posłużymy się rusztowaniem dopuszczającym obciążenie podestu do 200 kg/m2. Jeżeli jednak renowacja jest nieco bardziej zaawansowana, wymaga zaangażowania większej liczby osób lub wykorzystania ciężkich materiałów budowlanych, taki limit z pewnością nie wystarczy.

W zależności od przewidywanego obciążenia wywieranego na rusztowanie możemy wyróżnić 6 klas. System 1-szej klasy obciążeniowej charakteryzuje się najmniejszym udźwigiem (0,75 kN/m2). 6 klasa przewiduje natomiast wytrzymałość na ciężar wynoszący około 6 kN/m2. Wyższa klasa obciążeniowa rusztowania wiąże się również z większą szerokością pomostów. W klasach od 1-szej do 3 wynosi ona minimum 60 cm. W podestach klasy od 4 do 6 powinny mieć szerokość co najmniej 90 cm.

Podsumowanie

W Delta stawiamy bezpieczeństwo na pierwszym miejscu, gdy chodzi o projektowanie i tworzenie naszych rusztowań. Używając tylko wysokiej jakości materiałów w połączeniu z innowacyjnymi technologiami i przestrzegając wszystkich standardów certyfikacji, tworzymy konstrukcje, które są zarówno bezpieczne, jak i wydajne dla każdego projektu, który masz na myśli. Dlaczego więc czekać? Skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się, jak rusztowania Delta mogą sprawić, że Twój kolejny projekt będzie łatwiejszy niż kiedykolwiek wcześniej!

Kontakt

Grupa Delta

Skontaktuj się Skontaktuj się Skontaktuj się

Zadzwoń do nas