Rusztowanie aluminiowe jezdne – kiedy je wykorzystywać?

rusztowania-jezdne-hero

Podejmując się prac na wysokości, powinniśmy zadbać o odpowiednie zabezpieczenie, które umożliwi nam sprawne wykonywanie czynności remontowo-modernizacyjnych. Rusztowanie aluminiowe jezdne doskonale sprawdzi się w przypadku prac renowacyjnych, podczas których potrzebujemy mobilnej i lekkiej konstrukcji, którą w łatwy sposób będziemy mogli przemieścić, np. wzdłuż ściany. Z czego zbudowane jest rusztowanie jezdne i w jakich sytuacjach możemy je wykorzystywać? Odpowiedź znajdziecie w naszym artykule.

Co to jest rusztowanie aluminiowe jezdne?

Rusztowanie może przybierać różne formy. W jednym z naszych wcześniejszych artykułów wymieniliśmy najpopularniejsze z nich: rusztowanie elewacyjne, rusztowanie modułowe, rusztowanie jezdne, rusztowanie wiszące i wolnostojące oraz konstrukcje reklamowe. W tym artykule przyjrzymy się bliżej jednemu z nich – opowiemy o jego budowie oraz najczęstszym zastosowaniu. 

Rusztowanie jezdne, zwane również przejezdnym, jest szczególnym rodzajem konstrukcji wykorzystywanych na do prac remontowo-modernizacyjnych. Zwykle jest to aluminiowy system, umożliwiający przeprowadzanie renowacji na wysokości. Jego szczególną cechą jest fakt, że możemy w łatwy sposób przemieszczać go z miejsca na miejsce. Umożliwiają to niezwykle funkcjonalne kółka, które wyróżniają rusztowanie jezdne na tle innych konstrukcji. 

Rusztowanie jezdne – z czego się składa?

Rusztowanie jezdne jest konstrukcją wieżową, która jest zaopatrzona w specjalne ramy z kółkami oraz pomost z poręczami. Oprócz tego, tak jak inne rodzaje rusztowań, po których możemy się poruszać, składa się z wysokiej jakości podestów komunikacyjnych. Stężenia wzmacniają i stabilizują całą konstrukcję, zapewniając komfort i bezpieczeństwo pracy. 

W przypadku większego obciążenia wywieranego na rusztowanie jezdne opiera się je na specjalnych stopach, co umożliwia odciążenie kółek. W niektórych przypadkach ten rodzaj konstrukcji użytkowany jest z wykorzystaniem elementów rusztowań ramowych lub stojakowych. 

Gdzie wykorzystuje się rusztowanie jezdne?

Konstrukcja, jaką jest rusztowanie jezdne, dzięki swojej stosunkowo niskiej wadze będzie idealnym rozwiązaniem podczas renowacji domu czy mieszkania. Malowanie sufitu lub wyższych partii ścian staje się dzięki niej niezwykle proste. Rusztowanie na kółkach daje niezwykłą swobodę podczas remontu – możemy je w łatwy sposób przesunąć w dowolne miejsce.

Zarówno ustawiając rusztowanie, jak i przesuwając je w miejscu wykonywanej renowacji, powinniśmy pamiętać o tym, aby odpowiednio przygotować podłoże. Powinno być ono należycie utwardzone oraz wyrównane – jego spadek nie może być większy niż 1%. Podczas korzystania z rusztowania zwróćmy uwagę na to, aby kółka były zablokowane, dzięki czemu rusztowanie jezdne nie będzie przesuwało się, kiedy będziemy się na nim znajdować. 

Czy warto zdecydować się na wynajem rusztowania jezdnego?

W zależności od naszych potrzeb możemy zdecydować się na zakup lub wynajem rusztowania. Jeżeli zawodowo zajmujemy się przeprowadzaniem prac remontowo-modernizacyjnych w pomieszczeniach, warto zainwestować w takie rozwiązanie i kupić rusztowanie jezdne na własność. Z pewnością ułatwi nam ono renowację i przyspieszy cały proces. Ta lekka konstrukcja jest prosta w transporcie, dzięki czemu w łatwy sposób przewieziemy ją z jednego miejsca pracy w drugie. 

Wynajem rusztowania jezdnego będzie dobrym rozwiązaniem w przypadku jednorazowych prac remontowych. Jeżeli chcemy pomalować pokój lub przeprowadzić szybką renowację na pewnej wysokości możemy wynająć rusztowanie ze sprawdzonego źródła. Producent rusztowań specjalizujący się w tej branży zaoferuje nam wysokiej jakości systemy, które posiadają wszelkie wymagane certyfikaty bezpieczeństwa.

Kontakt

Grupa Delta

Skontaktuj się Skontaktuj się Skontaktuj się

Zadzwoń do nas