Dlaczego warto wybrać rusztowanie aluminiowe?

dlaczego-warto-wybrac-rusztowania-aluminiowe

Jeżeli chcemy, aby prace remontowo-modernizacyjne przebiegały sprawnie i bezpiecznie, nie tylko powinniśmy wybrać wyspecjalizowanych pracowników, ale przede wszystkim zadbać o bezpieczne i stabilne ciągi komunikacyjne, jakimi są rusztowania. Do tworzenia tych konstrukcji wykorzystuje się różnego rodzaju materiały. Jednym z najpopularniejszych jest aluminium. Jakie właściwości posiada to tworzywo i dlaczego warto zdecydować się na nie podczas wybierania rusztowania? Odpowiadamy w artykule.

Jakie zalety ma rusztowanie aluminiowe?

Rusztowania będące konstrukcjami zewnętrznymi są narażone na wiele czynników, mogących wpłynąć na ich wytrzymałość. Aluminium jest niezwykle trwałym materiałem. Mimo że wiele prac remontowo-modernizacyjnych przeprowadzanych jest w okresie wiosenno-zimowym, rusztowania nie są poddawane demontażowi poza sezonem. Z tego względu powinny być odporne na negatywny wpływ trudnych warunków atmosferycznych, takich jak ulewne deszcze, śnieg czy mróz. Aluminium posiada właśnie tę cechę, dlatego warto wybrać konstrukcje wykonane z tego materiału.

Raz zakupione rusztowania mogą posłużyć nam do realizacji wielu inwestycji. Z tego względu niezwykle ważne jest, aby były łatwe w montażu i demontażu, oraz przede wszystkim, stosunkowo lekkie. Rusztowanie aluminiowe charakteryzuje się znacznie niższą wagą w porównaniu do konstrukcji wykonanych ze stali. Z tego względu można je w łatwy sposób transportować, bez większego wysiłku. Wykorzystując rusztowanie aluminiowe na placu budowy, nie tylko oszczędzisz swoim pracownikom zbędnego wysiłku związanego z dźwiganiem konstrukcji, ale również ograniczysz koszty transportu.

 

dlaczego-warto-wybrac-rusztowania-aluminiowe

Rusztowanie aluminiowe jezdne – dlaczego warto je wykorzystać?

Rusztowanie jezdne, zwane również przejezdnym, jest niezwykle funkcjonalną konstrukcją, która znacząco ułatwia przeprowadzanie prac remontowo-modernizacyjnych. Rusztowanie aluminiowe na kółkach zapewnia mobilność pracowników podczas remontu, przy zachowaniu najwyższego poziomu bezpieczeństwa. Dzięki wykorzystaniu materiału, jakim jest aluminium, konstrukcja charakteryzuje się wysoką stabilnością oraz jest odporna na negatywny wpływ czynników zewnętrznych.

W większości przypadków podstawą systemu jezdnego jest aluminiowe rusztowanie elewacyjne, wyposażone w specjalnie skonstruowane, bardzo wytrzymałe kółka. Element ten posiada blokady, które uniemożliwiają niekontrolowane przesunięcie się rusztowania. Dzięki temu rusztowanie aluminiowe jezdne stanowi stabilną konstrukcję, po której osoby, wykonujące prace renowacyjne, mogą poruszać się bez obaw o swoje bezpieczeństwo.

Rusztowanie aluminiowe – wynajem i sprzedaż

Wielu inwestorów zastanawia się, czy warto zainwestować w aluminiowe rusztowania. Ich zdecydowaną przewagą, ponad innymi systemami dostępnymi na rynku jest wyjątkowa wytrzymałość. To właśnie dzięki niej możliwe jest wielokrotne wykorzystywanie konstrukcji, co znacząco zwiększa jej opłacalność. Ponadto, lekkość systemu sprawia, że można z powodzeniem transportować go z jednego placu budowy na drugi.

Osoby, które nie chcą ponosić kosztów związanych z zakupem konstrukcji, jaką jest rusztowanie aluminiowe, mogą zdecydować się na tymczasowy wynajem systemu. Dzięki temu rozwiązaniu jesteśmy w stanie sprawdzić, czy dany rodzaj rusztowania odpowiada naszym potrzebom i ewentualnie zdecydować się na jego późniejszy zakup. Na wynajem rusztowania często decydują się również osoby prywatne, które nie chcą posiadać go w swoim wyposażeniu, gdyż decydują się na jednorazową renowację budynku.

Powiązane artykuły
Kontakt

Grupa Delta

Skontaktuj się Skontaktuj się Skontaktuj się

Zadzwoń do nas