Wynajem rusztowań – dlaczego warto?

Przeprowadzanie prac remontowo-modernizacyjnych wymaga wykorzystania specjalistycznego sprzętu. Niezwykle ważne jest odpowiednie dostosowanie placu budowy, poprzez zapewnienie komfortu i bezpieczeństwa pracowników. Rusztowanie jest systemem, który umożliwia wykonywanie robót na wysokości. Nie każdy chce zdecydować się na zakup pełnego systemu. W takiej sytuacji możemy skorzystać z rozwiązania, jakim jest wynajem rusztowań. Zastanawiasz się, jakie korzyści niesie za sobą wypożyczenie takiej konstrukcji? Przedstawimy Ci je w naszym artykule!

Dlaczego rusztowanie jest niezbędne podczas budowy?

Konstrukcje, jakimi są rusztowania, umożliwiają wygodne i bezpieczne wykonywanie prac remontowo-modernizacyjnych na wysokości. Jeżeli chcemy, aby system spełniał swoją funkcję, musimy zadbać o odpowiednie dostosowanie go do naszych potrzeb. Powinniśmy znać dokładne wymiary budynku oraz obciążenie, na jakie będzie wystawione rusztowanie. Dane te pozwolą dobrać nam odpowiednią wielkość konstrukcji oraz szerokość i klasę obciążeniową podestów.

Wynajem rusztowań budowlanych – zalety takiego rozwiązania

Wypożyczenie rusztowania wiąże się z szeregiem zalet. Przede wszystkim jest to doskonałe rozwiązanie w przypadku jednorazowych inwestycji. Wypożyczalnia rusztowań umożliwia wynajem systemu i zwrócenie go po zakończeniu budowy. W takim przypadku nie musimy martwić się o odpowiednie miejsce do przechowywania zdemontowanej konstrukcji. 

Wynajem rusztowań wiąże się również z generowaniem oszczędności w procesie powstawania naszego projektu budowlanego. Jeżeli nie chcemy inwestować w zakup systemu, warto zdecydować się na wypożyczenie rusztowania. Cena takiego rozwiązania jest niższa i sprawdzi się ono szczególnie w przypadku, w którym wiemy, że rusztowanie nie będzie nam ponownie potrzebne w najbliższym czasie. 

Producenci rusztowań, którzy oferują usługę, jaką jest sprzedaż lub wynajem rusztowań, dbają o odpowiedni stan techniczny systemu. Przed wypożyczeniem kolejnemu klientowi, konstrukcja zostaje starannie sprawdzona, aby w bezpieczny sposób służyć następnym osobom. Z tego względu decydując się na wynajem rusztowania, mamy pewność, że jest ono sprawne. 

Kolejną zaletą korzystania z usług sprawdzonych producentów i dystrybutorów rusztowań jest fakt, że oferowane przez nich systemy posiadają wszelkie wymagane certyfikaty jakości, gwarantujące bezpieczeństwo ich wykorzystania. Ponadto, zwykle takie firmy w ramach oferowanych usług zapewniają transport, montaż oraz demontaż rusztowania.

Kto może wynająć rusztowanie?

Tymczasowe wypożyczenie rusztowania będzie idealnym rozwiązaniem w przypadku początkujących inwestorów, wchodzących do branży budowlanej lub deweloperskiej. Takie osoby na początku swojej drogi mogą nie mieć jeszcze wystarczającej liczby zleceń lub klientów, co wiąże się z posiadaniem mniejszych możliwości finansowych. 

Kolejną grupą, która zyska na wynajmie rusztowania, są osoby prywatne. W ich przypadku jest to bardzo korzystne rozwiązanie, ponieważ wykonując pojedyncze prace renowacyjne, nie muszą martwić się o zakup rusztowania i jego późniejsze przechowywanie. 

Jakie rusztowanie można wypożyczyć?

Zdarza się, że nie jesteśmy do końca pewni, jakie rusztowanie będzie nam potrzebne. W takiej sytuacji, korzystając z usług profesjonalnej firmy, otrzymamy wszelkie możliwe informacje na temat dostępnych wariantów rusztowań. 

Montaż takiej konstrukcji powinien być przeprowadzony przez wykwalifikowane osoby, które przeszły stosowne szkolenie w tym kierunku i znają dane techniczne oraz schemat budowy rusztowania. Wypożyczenie rusztowania od sprawdzonego producenta systemów budowlanych, które zostanie zainstalowane przez specjalistów, daje nam pewność, że pracownicy wykorzystujący tę konstrukcję na placu budowy będą bezpieczni.

Kontakt

Grupa Delta

Skontaktuj się Skontaktuj się Skontaktuj się